
PAN ZYGMUNT-NAJSTARSZY MINISTRANT W POLSCE
Zygmunt Rypiński • 2014Tajemnica wytrwałości w Kościele Katolickim - film o Panu Zygmuncie, jednym z najstarszych ministrantów w Polsce.
Tajemnica wytrwałości w Kościele Katolickim - film o Panu Zygmuncie, jednym z najstarszych ministrantów w Polsce.
Wzruszająca opowieść o architekcie, niezwykłej pracowitości, działaniach społecznych i licznych pasjach m.in kolekcji pamiątek o Janie Pawle II.
Alojzy Szabelski z Rogalinka k. Poznania gromadzi przedmioty z przeszłości, maszyny drukarskie i jest twórca przystani JP2 nad Warta.
Historia dwóch mieszkańców Śremu, których połączyły fale, kpt. żeglugi śródlądowej Marcina Krześlaka oraz Roberta Gołębiowskiego, bosmana i jednocześnie krótkofalowca. Podróż statkiem „Bajka” po Warcie ukazuje, oprócz pasji tych dwóch ludzi, walory tej wyjątkowej wycieczki widziane oczyma dzieci.
Film opowiada o multiinstrumentaliście samouku z małego miasteczka Żychlin koło Kutna. Przeniesiemy się w czasy lat minionych, poznamy czym jest muzyka, pasja, zaangażowanie społeczne, relacje rodzinne i wartości. Ten film musi zobaczyć każdy, który spędza czas po za domem ale do niego wraca i ubogaca najbliższych. Na benefis jego działalności przybyło kilkaset ludzi.
Aleksander to 87-letni czynny instruktor i pilot szybowcowy I klasy, pilot samolotowy, skoczek spadochronowy III klasy, odznaczony złotą odznaką szybowcową z trzema diamentami. Kobieta niesamowicie energiczna, aktywna społecznie i zdolna do poświęceń na rzecz innych. Muzyka, szybownictwo, marzenia o lataniu, działania społecznie i wzajemne wsparcie małożonków.
Film poświęcony ks. Antoniemu Rzadkiemu, który zginął śmiercią męczeńską w Śremie w 1939 roku podczas drugiej wojny światowej. Męczeńska śmierć ks. Rzadkiego przypomina historię o. Maksymiliana M. Kolbego czy Janusza Korczaka. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie: kim był i dlaczego to zrobił?
Ten film, który powinna zobaczyć każda kobieta i nie tylko. Dzieciństwo na Syberii, sztuka, muzyka, radość życia, przepiękne gobeliny, akwarele, podróże, rodzina oraz wiara.
Historia Leona Wesołowskiego ps. "Wichura" dow. Zielonego Trójkąta, organizacji podziemia wywodząca się z AK, działająca na terenie powiatu wrzesińskiego w 1945 r. Rzetelna wiedza ekspertów (historyków, regionalistów), kontekst rodzinny, miłość w trudnych czasach i współczesny zapał lokalnej społeczności w pielęgnowaniu historii bohaterów, którzy musieli czekać aż 70 lat na to abyśmy mogli poznać prawdę.